Abdülkadir Ömür Sezonun Hayal Kırıklıklarından Birisi Oldu

Trabzonspor geçtiğimiz sezonu şampiyonluk ile tamamladı. Bu başarının elde edilmesini sağlayan isimlerden birisi de Abdülkadir Ömür idi. 1999 doğumlu oyuncu altyapısından yetiştiği Trabzonspor’da şampiyonluk yaşayarak hayallerinden birisini gerçekleştirdi. Genç oyuncuyu Avrupa’nın bazı kulüplerinin takip ettikleri biliniyordu. Fakat, Trabzonspor Abdülkadir Ömür için istediği teklifi alamadı. 23 yaşındaki oyuncu takımda kaldı.

Bordo Mavili Takım 2022 – 2023 Sezonunu Oldukça Kötü Geçiriyor

Şampiyonluk ile tamamlanan 2021 – 2022 sezonunun ardından Trabzonspor’un böylesine kötü günler yaşayacağını herhalde hiç kimse tahmin etmiyordu. Bordo mavili takım Süper Lig’de şu ana kadar 27 maça çıktı. Bu maçların 13’ünden galibiyet ile ayrıldı. Beş beraberlik ve dokuz mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 45 gole karşılık olarak kalesinde 38 gol gördü. 44 puan topladı. Ligde altıncı sırada yer alıyor.

Trabzonspor Abdullah Avcı’nın görevden ayrılmasının ardından zor günler yaşıyor. Takımı Avcı’nın yardımcısı Orhan Ak çalıştırmaya başladı. Ancak, Orhan Ak döneminde de üst üste yenilgiler alındı. Kayserispor maçı 4-3 kaybedildi. Türkiye Kupası’ndaki Ankaragücü maçından da mağlubiyet ile dönüldü. Orhan Ak söz konusu mağlubiyetlerin ardından görevinden ayrıldı. Trabzonspor son olarak Kasımpaşa’ya 2-0 yenilerek Süper Lig’e havlu attı.

Trabzonspor’un kötü günler geçirmesi oyuncuların performanslarını da olumsuz etkiliyor. Geçtiğimiz sezonu aratan isimlerden birisi de Abdülkadir Ömür! 1999 doğumlu oyuncunun istatistikleri oldukça kötü!

Genç Oyuncu Takımına Beklenen Katkıyı Yapamadı

Abdülkadir Ömür Trabzonspor’un çok şeyler beklediği isimlerden birisi! Ancak, oyuncunun performansı beklentilerin çok altında! 23 yaşındaki oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 24 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 512 dakika kaldı. Sadece iki gol atıp bir asist yapabildi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlarla beraber toplam 36 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 219 dakika kaldı. Üç gol ve iki asist istatistikleri ile dikkat çeken Abdülkadir Ömür toplam beş gole katkıda bulunabildi.

Abdülkadir’in Avrupa Hayalleri Suya Düştü

Abdülkadir Ömür her genç futbolcu gibi günün birinde Avrupa’da oynamanın hayallerini kuruyordu. Şampiyonluk ile tamamlanan 2021 – 2022 sezonunun ardından oyuncuyu isteyen kulüplerin olduğu söylense de Trabzonspor’a ulaşan resmi bir teklif olmadı.

Abdülkadir Ömür’ü transfer etmek istediği söylenen kulüplerden birisi Marsilya idi. Kadrosunda bir diğer milli futbolcumuz Cengiz Ünder’i de bulunduran Marsilya Abdülkadir için resmi bir girişimde bulunmadı. Buna ek olarak, İtalya’nın Milan ve Fransa’nın Nice kulüplerinin de oyuncu ile ilgilendikleri söyleniyordu. Fakat, onlar da isteklerini resmiyete dökmediler.

Abdülkadir Ömür’ün Avrupa’ya gitmesi biraz zor gözüküyor. Oyuncu bu sezonu kötü geçirdi. Trabzonspor’un önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında yer alamayacak olması da bir dezavantaj! Milli takımdaki yerini de kaybeden Abdülkadir Ömür’ün kendisini bir an önce toparlaması gerekiyor.