ABD Güney Kore Maçında Sayı Rekorunu Kırdı

FIBA Kadınlar Dünya Kupası kapsamında ABD ile Güney Kore karşı karşıya geldi. Maç sonucu ABD 145 – 69 Güney Kore. Amerika ekibi, başarılı performansı ile turnuvadaki sayı rekorunu kırdı. İşte ABD – Güney Kore müsabakasına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

2022 senesinde 19.’su gerçekleşen FIBA Kadınlar Dünya Kupası, Avustralya’nın başkenti Sydney şehrinde A ve B grubu maçlarına sahne oldu. Turnuvanın 5. gününde Amerika ekibi ile Güney Kore sahada karşı karşıya geldi. Müsabakada ABD, ezici üstünlük ve puan farkı ile kazandı.

Brianna Jones 24 Sayı Kaydetti

ABD, FIBA Kadınlar Dünya Kupası’nda tarihi bir başarıya imza attı. Rakibi Güney Kore’yi 145 – 69 skor ile mağlup eden Amerika ekibinden Brionna Jones attığı 24 sayı ile karşılaşmanın en skorer ismi olma unvanı aldı. Aynı zamanda Brianna Jones, takım tarihine de adını yazdırmayı başardı. A’Ja Wilson ise 20 sayı kaydetti.

Brezilya turnuvada 1990 senesinde 143 sayı ile zafer elde etmiş ve rekoru kırmıştı. Shakira Austin, maç bitimine yalnızca 9 saniye kala attığı 2 sayılık basket ile bu rekorun da egale edilmesini sağladı. ABD, turnuva tarihindeki kendi rekorunu bu sayede kırdı.

FIBA Kadınlar Dünya Kupası’nda rekor 2022 senesine dek Brezilya’ya aitti. Brezilya, Malezya karşısında 143 – 50 skor ile galip gelmiş ve 22 sene boyunca turnuvadaki en yüksek sayı ile kazanma unvanına sahip olmuştu. ABD, Güney Kore karşısında iki sayı fark ile eski rekoru geçmeyi başardı.

ABD baş antrenörü Cheryl Reeve, elde edilen zafer sonrasında yaptığı açıklamalarda hedeflediklerinden biraz daha yavaş bir oyun oynadıklarını ancak turnuva kapsamında 11. şampiyonluğu almak üzere doğru yolda ilerlediklerini ifade etti.

FIBA Dünya Kupası Sonuçları

FIBA Kadınlar Dünya Kupası kapsamında oynanan A ve B grubu maçlarında takımların aldığı sonuçlar aşağıda sıralandığı gibidir.

A Grubu maç sonuçları:

Bos Hersek 55 – 85 Belçika

ABD 145 – 69 Güney Kore

Porto Riko 60 – 95 Çin

B Grubu maç sonuçları:

Mali 68 – 81 Sırbistan

Japonya 53 – 67 Fransa

Avustralya 75 – 72 Kanada