A MİLLİ TAKIMIN RAKİBİ CEBELİTARIK

A Milli Futbol Takımı FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri karşılaşmasın grubunda 13 Kasım cumartesi günü Cebelitarık ile İstanbul ‘da Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’ unda karşı karşıya gelecekler.

A Milli Futbol Takımımız karşılaşma öncesinde G Grubunda topladığı 15 puan ile 3. Sırada yer alıyorlar.  Rakip takım Cebelitarık ise grupta 0 puanda son sırada yer alıyor.

A MİLLİ TAKIM MUTLAK KAZANMAK ZORUNDA

A Milli Futbol Takımı FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde bir üst tura çıkmak istiyorlar ise bu mücadeleden mutlak üç puan ile ayrılmak zorundalar.

Grupta üçüncü sırada yer alan A Milli Futbol Takımı ikici sırada tamamlayarak bir üst tura çıkma şansının devam etmesi için sahadan üç puan ile ayrılmak yetmeyecek. İkinci sırada yer alan Norveç ‘in de Letonya karsısında mutlak puan kaybetmeleri gerekiyor.

Grupta 1. Ve 2. Nin çıktığı için A Milli Futbol Takımı nın grubunu ikinci sırada bitirme şansı bulunurken son iki karşılaşmadan da galip olarak ayrılarak ikinci sırada yer alan Norveç ‘İn puan kaybetmesini bekleyeceğiz.

A MİLLİ FUTBOL TAKIMI NE DURUMDA?

A Milli Futbol Takımı, Cebelitarık karşılaşması hazırlıklarına Riva’da bulunan TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde devam ediyorlar.

Aday kadrosu açıklanan A Milli Futbol Takımında geçirdiği rahatsızlık nedeni ile son anda kadrodan çıkartılan stoper Ozan Kabak çalışmada yer almazken Abdülkadir Ömür, tedbir amaçlı antrenmanda yer almadı.

CEBELİTARIK KARŞILAŞMASI ÖNCESİNDE ÖNEMLİ VERİLER

A Milli Futbol Takımı Tarihinde ikinci kez Cebelitarık’a rakip olacaklar. A Milli Futbol Takımı deplasmandaki ilk karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldılar.

Rakip takım Cebelitarık Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası elemeleri tarihinde çıktığı 36 maçın tamamını kaybeden Cebelitarık, bu karşılaşmalarda yediği 168 gole karşılık sadece 11 gol kaydedebildi.

A Milli Futbol Takımı Dünya Kupası elemelerinde çıktığı son üç iç saha maçında da beraberlik ile ayrılırken ( Letonya, Karadağ, Norveç ) bu üç karşılaşmada da skor üstünlüğü yakalamasına rağmen puan kaybetti.

Cebelitarık bugüne kadar Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası elemelerinde oynadığı 36 maçın hiçbirinde ilk golü atamadı ve skor üstünlüğü yakalayamadı.

A Milli Futbol Takımı kendi sahsında oynadığı son üç maçta da rakipleriyle berabere kalırken, tarihinde üst üste dört iç saha beraberliği almadı.

Dünya Kupası elemelerinde görev yaptığı son dört maçta da gol katkısı sağlayan Cengiz Ünder ( 2 gol, 2 asist ) 2022 elemelerinde en uzun seriyi yakalayan orta saha oyuncusu olmak istiyor. 2010 elemelerinden bu yana Türkiye formasıyla 5 karşılaşma üzeri seri yakalayan tek isim ise Burak Yılmaz (7 maç).

Alman teknik adam Stefan Kuntz ise A Milli Takım tarihinde üst üste ikinci kez sahadan galip ayrılan dördüncü yabancı teknik direktör olmak istiyor.