A Milli Takım’dan Bomba Teknik Direktör Haberi


A Milli Takımı’ndan bomba gibi bir teknik direktör haberi geldi. Şenol Güneş takımdan ayrılmıştı ve şimdi yerine yeni Teknik Direktör Stefan Kuntz’un geleceği haberi futbol dünyasında deprem etkisi yarattı.


Takımı çalıştıracak hocanın gelmesi ve yeniliklerin yapılması adına takımda ve yönetimde çalışmalar sürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım’ı için yabancı bir teknik direktör seçmeye karar verdi.


Ayrılık sonrası teknik direktör ile ilgili çalışmalar devam etti. A Milli Takımı hangi teknik direktörü getireceğine dair çalışmalar yaptı ve planını hazırladı. Yabancı bir teknik direktör ile çalışma kararı alan A Milli Takım yönetimi, futbolcuları yetiştirecek kişinin Stefan Kuntz olmasında karar kıldı. Takımı yabancı bir teknik direktöre emanet etme kararı alan A Milli Takımı’nda Stefan Kuntz ile el sıkışıldığı haberleri de son gelen bilgiler arasında yer alıyor.


Şenol Güneş Yerine Stefan Kuntz


Şenol Güneş takımın teknik direktörlüğünden ayrıldı ve yerine gelecek isme karar verildi. Alman Teknik Direktör ve aynı zamanda da santrfor pozisyonunda oynamış olan eski oyuncu Stefan Kuntz ile ilgili futbol geçmişi de taraftarların en çok merak ettiği konulardan oldu.
21 yaş altındaki Milli Futbol takımını çalıştıran ve şimdi de teknik direktörlük teklifi gelen Stefan Kuntz aynı zamanda forvet oyuncusu da olmuştur. Eskiden futbolcu olan ve maçlarda oynayan Kuntz için teknik direktörlük çalışmalarının nasıl sonuçlanacağı merak konusu oldu.
Stefan Kuntz 30 Ekim 1962 doğumlu ve 58 yaşında bir teknik direktör. Sabine Kuntz ile mutlu bir evliliği olan Stefan Kuntz’un iki tane de çocuğu var. Teknik direktörle ilgili futbol hayatının yanında özel hayatı da spor dünyasında oldukça merak ediliyor.


Sabah haberlerinde Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisi olan Hamit Altıntop’un çalıştığı teknik direktör konusunda 58 yaşında olan başarılı hoca Kuntz ile el sıkıştığı ve anlaşmaya vardığı belirtildi.


A Milli Takım Haberleri

1995 ve 1996 sezonlarında Beşiktaş takımının formasını giyen Kuntz, futbol kariyeri ile de taraftarların beğenisini kazanıyor. 34 maçta 11 gol atan ve 4 tane de asist yapan futbolcu başarılı geçmişi ile spor dünyasında dikkat çeken teknik direktörlerden biri haline geldi. 8 Ekim tarihinde Norveç ve 11 Ekim gününde de Letonya ile maçı olacak olan Türkiye, önemli bir karşılaşmayla karşı karşıya kalacak. 2022 Katar Dünya Kupası yolunda en kritik karşılaşmasını da yapacak.