A MİLLİ TAKIM EURO 2020’YE HAZIR

15 Haziran ve 11 Temmuz tarihleri arasında oynanacak olan Euro 2020, Avrupa Şampiyonası için tüm ülkeler ve Türk milli takımlar hazırlanmaya başladı. A Milli takımımız hazırlık karşılaşmasında 27 Mayıs tarihinde Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek. Hazırlık maçı için tüm hazırlıkları tamamlayan milli takımımız Türkiye kadrosuna yeni dahil etti oyuncularla da sıkı bir hazırlık yapıyor.

GÜNEŞ VE EKİBİ 2000 EURO 2020 İÇİN GÜN SAYIYOR

Başarılı ve tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş ve 2000 Euro 2020 karşılaşmaları için gün sayıyorlar. Antalya’da yoğun bir hazırlık döneminde olan A Milli takım Türkiye geçtiğimiz günlerde Kovit 19 testi yaptırdı.

Yurtdışından gelen oyuncularla beraber hazırlıklarına tam gaz devam eden milli takım Türkiye ilk olarak hazırlık karşılaşması kapsamında Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek. 27 Mayıs perşembe günü Alanya’da karşı karşıya gelince rakibi Azerbaycan’ı yenmek isteyen milli takımımız Türkiye yoğun bir çalışma temposuna girdi. Bir süredir Antalya ve Alanya‘da kampta olan milli takımımız Türkiye 2020 için oldukça yoğun bir hazırlık temposuna girdi.

Hem ülkemizde hem de yurtdışındaki sezonların bitmesinin ardından tüm oyuncular milli takımın kadrosuna geri geldi. Teknik direktörleri Şenol Güneş ile hazırlıklarını titizlikle yürüten oyuncular hazırlık karşılaşmasını kazanarak Euro 2020’ye hazır olduklarını söylemek istiyorlar. Son olarak kampa Okay Yokuşlu, Enes Günal, Kenan Karaman, Ozan Kabak ve Melih Demiral katıldı.

Mart ayında oynanan maçlarda oldukça iyi bir performans sergileyen milli takım Türkiye Euro 2020 maçlarında da en iyi performansı sergileyerek rakiplerine korku salmak istiyorum. Kendi grubunda birinci sırada yer alan milli takımımız Türkiye Euro 2020 öncesi kendisini formda tutarak iyi bir performans sergilemek için sahaya çıkacak. Azerbaycan karşısında en iyi performansını sergileyerek 90 dakikanın sonunda maçı kazanmak isteyen galibiyetle sahadan ayrılmak istiyor.

EURO 2020’YE MİLLİ TAKIMDAN GENÇ KADRO

Euro 2020 öncesi oldukça genç bir kadro ile sahaya çıkacak olan milli takım Türkiye bir ay sürecek olan bu prestijli ve önemli kupa maçlarında iyi bir performans sergilemek istiyorum. Dünya Kupası öncesinde Euro 2020’de en iyi performansını sergilemek isteyen Şenol Güneş ve öğrenciler kendi gruplarında ve kupa yarışında farklarını ortaya koymak istiyorlar. Hazırlık maçı kapsamında 27 Mayıs Perşembe akşamı Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek olan milli takımımız hazırlık maçında da galibiyetle saatimi ayrılmak istiyorum istiyor.