A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızdan 3’te 3’lük Hareket Geldi; 3-0

Filenin Sultanları Avrupa yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. 2021 CEV Avrupa Şampiyonası kapmasında mücadele veren A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız turnuvanın 3. Maçında İsveç temsilcileriyle karşı karşıya geldi. Karşılaşmada İsveç’e set dahi vermeyen Milliler, karşılaşmayı kazanarak turnuvada 3’te 3 yapmış oldular.

Bu sene 32. Kez gerçekleşen ve ev sahibinin Romanya olduğu turnuvada A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın ilk rakibi Romanya temsilcileriydi. Romanya’yı 3-1, ardından gelen rakipleri Ukrayna’yı ise 3-0 skoruyla yenen Milliler, 2’de 2 yapmışlar ve göğsümüzü kabartmışlardı. 3. Maçta ise İsveç’e karşı mücadele verildi ve Kaloşvar şehrindeki BT Arena’da bir zafere daha imza atıldı. Zorlu mücadelede bir set dahi vermeyen A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız zaferine 3-0 skoruyla ulaştı.

İsveç 0 – 3 Türkiye ve Set Detayları

Mücadeledeki ilk set başa baş giderken A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın seti alması zor olmadı ve ilk set 29-31 skoru ile bitti. İkinci setin de aynı zorlukla geçmesi heyecanı daha da arttırırken Milliler, seti yine bir adım önde bitirdiler. İkinci set 21-25 skoru ile sonlandı. Son sette ise skor dengesini iyice bozarak aradaki farkı iyice açan A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, skor tablosunu 11-25 yaptı ve son sette zaferle sonlandı. 3-0 ile İsveç karşısındaki mücadele zaferle biterken Millilerimiz turnuvada 3’te 3 yapmış oldular.

Turnuvanın Geri Kalan Takvimi Nasıl Olacak?

2021 CEV Avrupa Şampiyonası fırtınası devam ediyor. Turnuvada Millilerin de olduğu 24 takım mücadele ederken Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın ev sahipliğinde turnuva heyecanı yaşanıyor. Mücadeleler 4 ülkenin ev sahipliğinde 4 grupta yapılıyor ve grup müsabakalarının 26 Ağustos tarihinde tamamlanması planlanıyor. 8’li finallerin ise 28-30 Ağustos tarihinde oynanması planlanırken çeyrek final ile yarı final karşılaşmalarının 31 Ağustos ile 3 Eylül tarihlerinde yapılması planlanıyor. Son olarak nefes kesen turnuvada şampiyonluk ve üçüncülük müsabakalarının ise 4 Eylül tarihinde oynanması planlanıyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın gelecek serüveni merak ediliyor.