A Milli Futbol Takımı’nın Kamp Programı

EURO 2020’de mücadele edecek olan A Milli Futbol Takımı’nın turnuva öncesinde kamp programı belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre A Milli Futbol Takımı, 11 Haziran ve 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde 17 Mayıs tarihinde Antalya’da bulunan Regnum Carya Otel’de biraraya gelecek.

A Milli Futbol Takımı, buradaki kampın ardından 27 Mayıs tarihinde Alanya’da bulunan Oba Stadyumu’nda Azerbaycan Milli Takımı ile; 31 Mayıs tarihinde ise Antalya Stadyumu’nda Kuzey İrlanda Milli Takımı ile hazırlık maçında mücadele edecek. A Milli Futbol Takımı, daha sonra Almanya’nın Harsewinkel şehrinedeki Klosterpforte Otel’ine giderek kampa girecek. 3 Haziran tarihinde ise Padernborn Stadyumu’nda Moldova Milli Takımı ile hazırlık maçı yapacak.

A Milli Futbol Takımı’nın Hazırlık Maçları

Almanya’daki hazırlık kampının bitmesinin ardından A Milli Futbol Takımı, 10 Haziran tarihinde Roma’ya gidecek. Roma’daki Roma Lifestyle Otel’de kalacak olan A Milli Futbol Takımı, bilindiği üzere Abrupa Şampiyonası’nda A Grubu’nda mücadele verecek. Bu bağlamda A Milli Futbol Takımı, 11 Haziran tarihinde Cuma günü TSİ 22:00’da Roma Olimpiyat Stadumu’nda İltaya ile Avrupa Şampiyonas’nın açıklış maçında yerini alacak.A Grubu’ndaki diğer maçlar için A Milli Futbol Takımı, 16 Haziran tarihinde Galler; 20 Haziran tarihinde ise İsviçre ile kozlarını paylaşacak olan. A Milli Futbol TakımI’nın Galler ve İsviçre ile oynayacağı maçlar Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak ve TSİ ile 19:00’da başlayacak.

EURO 2020’de Maçlar

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda bulunduğu A Grubu’ndan çıkması halinde 21 Haziran tarihinde tekrardan Almanya’ya dönecek ve Klosterpforte Otel’de bir kez daha kampa girerek maç takviminin oluşturulmasını bekleyecek. Bilindiği üzere bu yıl EURO 2020’nin son 16 turu maçları 26 Haziran ile 29 Haziran tarihleri arasınad Glasgow, Amsterdam, Londra, Bilbao ve Bükreş gibi şehirlerde oynanacak. A Milli Takımı’da gruptan çıktığı takdirde bu şehirlerin birinde mücadele edecek.

Çayrek final maçları ise 2 Temmuz ve 3 Temmuz tarihlerinde Roma, Sain tPetersburg, Bakü ve Münih gibi şehirlerde oynanancak. 6 Temmuz ve 7 Temmuz tarihlerinde yarın finaller; 11 Temmuz tarihinde ise final Londra’da gerçekleştirilecek.