A Milli Basketbol Takımı’ndan Kötü Sonuç

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmak isteyen A Milli Basketbol Takımı’mız bu hayalini gerçekleştiremedi. Grup mücadelelerinde Çek Cumhuriyeti ve Uruguay’ı mağlup ederek yarı finale çıksa da Yunanistan’a yenilmekten kurtulamadı. Maçı 63- 81 kaybeden Türkiye; olimpiyat hayalini ertelemek zorunda kaldı.

Türkiye Maça İyi Başladı

Tokyo Olimpiyatları’na katılmak adına son derece konsantre olan A Milli Basketbol Takımı’mız maça beklenenden daha iyi başladı. Bilhassa Furkan Korkmaz ve Ersan İlyasova’nın sayılarıyla bir anda 9-2 öne geçildi. Yunanistan ise hücumda istediği ritmi tutturamadı. Birçok atışı kaçırarak Türkiye’nin ekmeğine yağ sürdü. Milli takımın yükselen değeri Alperen Şengün’ün üst üste sayıları ile farkı bir anda çift hanelere taşıyan A Milli Basketbol Takımı’mız; ilk periyodu 22- 8 önde tamamladı. Alperen Şengün dışında Buğrahan Tuncer’in de etkili performansı dikkat çekti.

Yunanistan; maçın ikinci çeyreğine çok daha iyi başladı. Savunmada sert, hücumda ise hızlı hareket eden Yunanistan’da devreye Larentzakis girdi. Bu oyuncunun üst üste sayıları sayesinde Yunanistan; farkı bir anda altıya kadar indirdi. Türkiye ise hücumda tutukluk yaşadı. Serbest atış çizgisinden yapılan atışlarla kontrolü elinde tutmak isteyen takımımız; dış atışlarda ise kötü bir yüzde ile oynadı. Ancak, yine de maçın ilk devresini 34- 27 önde tamamlamasını bildi.

Yunanistan Maçın İkinci Devresine Oldukça İyi Başladı

Olimpiyatlara katılmak adına her iki takımın da elinden geleni yaptığı mücadelede Yunanistan; maçın ikinci yarısına oldukça iyi başladı. Türkiye karşısında 10 – 0’lık seri yakalayan Yunanistan; maçın 23. dakikasında ilk defa öne geçti. Tempo yakalayan Yunanistan; 29. dakikada farkı çift hanelere kadar taşıdı. Sonuç olarak, Yunanistan; maçın üçüncü çeyreğini 51 – 47 önde tamamladı.

Türkiye; maçın dördüncü çeyreğine son derece iyi başladı. Özellikle Furkan Korkmaz’ın isabetli dış atışları sayesinde farkı bir sayıya kadar indirdi. Ancak, Yunanistan’da devreye Sloukas ve Calathes girdi. Bu ikiliyi bir türlü durduramayan Türkiye; maçı 63 – 81 kaybetti.

Türkiye’de maçın en skorer ismi 20 sayı ile Furkan Korkmaz oldu. Yunanistan’da ise 18 sayı ile oynayan Calathes dikkat çekti.