6-1’lik Mağlubiyet Sonrası Şenol Güneş Dönemi Sonlanıyor Mu


A Milli Futbol Takımının 2. Kez teknik direktörlüğünü üstlenen Şenol Güneş, son yaşananlarla bir kez daha gündemde yer aldı. 2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Milliler ile Hollanda ekibi aynı sahada buluşmuş fakat mağlubiyet yaşanmıştı.


Yaşanan bu mağlubiyet 6-1’lik bir skor ile olunca tüm gözler bir kez daha teknik hocaya çevrildi. 69 yaşında olan teknik hocanın 2. Kez üstlendiği bu görevinin sonlanması ihtimali söz konusu olmaya başladı.


Ya teknik hocanın istifasını isteneceği ya da görevden men edileceği gündemdeki yerini korurken sorunun kısa bir süre içerisinde yanıt bulması bekleniyor. Futbolseverler teknik direktör değişikliği istiyor.

Nihat Özdemir İle Şenol Güneş Bir Araya Gelecek


Şenol Güneş’in süreç ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ile görüşeceği öğrenildi. Yakın zamanda yapılacak olan görüşmede Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Şenol Güneş bir araya gelecek.


Yapılacak görüşmenin iki ihtimal ile sonlanması gündemde; ilki Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in, teknik hoca Güneş’in görevden alındığını açıklaması ya da ikinci ihtimal olarak teknik hoca Şenol Güneş’in istifa ettiğini dile getirmesi…

Hangi ihtimalin gerçekleşeceği şu an için belirli olmasa da teknik hocanın kısa bir süre içerisinde A Milli Futbol Takımına veda etmesine kesin gözüyle bakılıyor.


Ay Yıldızlı ekip ile 2. Kez yollarını birleştirmiş olan teknik hoca, görevine 2019 yılının Mart ayında başlamıştı. Sözleşmesinin 2022 yılının Haziran ayına kadar olduğunu bilinen Güneş’in, 1 sene erkenden sonlandırılması gündemdeki yerini koruyor.

İlk Şenol Güneş Dönemi ve Kariyeri…

2.Kez Ay Yıldızlı ekip ile çalışan teknik direktör Şenol Güneş, ilk dönemini 2000-2004 yılları arasında yapmıştı. A Milli Takımımız teknik direktör Şenol Güneş önderliğinde toplam 6 sezon boyunca maça çıktı. Bu maçların 38’inden galibiyet ile ayrılan A Milli Futbol Takımımız, 23 kez de beraberlik yaşayarak sahadan ayrıldı.


Diğer yandan Güneş önderliğinde çıkılan maçlarda toplam 21 mağlubiyet yaşandı. Özellikle son sezondaki üst üste gelen yenilgiler büyük tepki topladı.