3 Büyükler Dimitris Goutas’ın Peşinde

Bu sezon Sivasspor’da başarılı başarılı bir performans gösteren Dimitris Goutas, Şimdiden bir çok kulübün radarına girmeyi başardı. İstanbul’un büyüklerinden Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir,  Yunan Stoperin durumunu yakından takip ediyor.

Ocak ayı transfer dönemi Hazırlıklarına şimdiden başlayan bu 4 kulüp, 27 yaşındaki stoper için Sivasspor’a teklif yapacak.

Goutas’ı Yakından Takip Ediyorlar

Süper Lig’de ilk sekiz hafta. Geride kalırken büyük kulüplerin eksikleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. O milli araya giren büyük kulüpler,  yoğun maç trafiğinden sonra dinlenme fırsatı bulurken bir yandan da Ocak ayında açılacak olan transfer dönemi için çalışmalara hız kazandırdı.

Transfer haberleri gündeme yavaş yavaş düşerken Sivasspor forması giyen Dimitris Goutas ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. İstanbul’un dört büyük kulübü Yunan oyuncunun durumunu yakından takip ederek Ocak ayında kulübü Sivasspor ile görüşme gerçekleştireceği öğrenildi.

Bu Sezon 4 Kez Gol Sevinci Yaşadı

Son yıllarda ligimizde birçok yunan oyuncunun sayısı oldukça yükseldi. Trabzonspor’da Bakasetas ve Siopis Fenerbahçe’de Pelkas gibi birçok futbolcu başarılı performanslar ortaya koyuyor. Sivasspor’da sezon başında Atromistos’tan bedelsiz olarak kadrosuna kattığı 27 yaşındaki Stoper Dimitris Goutas ile Yunan oyuncu furyasına katılan kulüplerden oldu.

Yunan savunmacı, bu sezon çıktı dokuz maçta dört gol atarak takımına katkı sağladı. Hava toplarında ki güçlü yapısıyla ön plana çıkan 27 yaşındaki futbolcu, Attığı kafa golleriyle dikkat çekmeyi başardı. Yunan medyasında çıkan habere göre Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir, Sezona başarılı bir giriş yapan yunan stoperin durumunu yakından takip ediyor.

Ocak ayında açılacak olan transfer döneminde Yunan futbolcu için girişimlerin hızlanacağı söyleniyor.

Yaşanan sakatlıklardan sonra stoperde problem yaşayan Beşiktaş ve Sezon başından bu yana savunmadaki hatalarıyla dikkat çeken Galatasaray,  Ocak ayında Sivasspor ile temas kuracak. Bu sezon savunma oyuncularının performansı ile ön plana çıkan Fenerbahçe ise devre arasında Kım Mın Jae ve Atilla Szalai’ye teklif gelmesi halinde 27 yaşındaki Goutas’ı kadrosuna katabileceği öğrenildi.

Futbol kariyerine İskeçe U20 altyapısında başlayan Yunan Futbolcu, Olympiakos, KV Kortrijk , Sit Triudense VV, Lech Poznan ve Atromitos Atina formaları giydikten sonra sezon başında Sivasspor’a katıldı. Yunan futbolcu, güçlü sağ ayağı ve hava toplarındaki başarısıyla dikkat çekiyor.