21. Yüzyılın En Çok Hat-Trick Yapan Oyuncuları

21. yüzyılın enleri açıklanmaya devam ediyor. Merak edilen isimler listeye girerken transfermarkt verilerine göre bu yüzyıl içinde en çok hat-trick yapan oyuncular da bir bir açıklanmaya başladı.

İşte bu yüzyıl içinde bir maç esnasında 3 veya daha fazla gol sevinci yaşatan isimler…

Hat-Trick Yapma Başarısı Göstermiş İlk 11 İsim

Zorlu idmanlardan geçen futbolcular, bir o kadar zorlu karşılaşmalarda ter döküyorlar. Sahaya çıktıkları andan itibaren hedefleri gol sevinci yaşamak olan futbolcuların öyleleri var ki b başarıyı gösteriyor. Ama bazı isimler var ki bu başarıyı sadece bir kez değil 3 kez, hatta 3’ten daha fazla kez gösterebiliyorlar.

Bu olaya hat-trick ismi verilirken bu zorlu başarıya ulaşan isimler bir hayli sınırlı oluyor. Bu zorlu mücadelelerinde bu başarıya en çok ulaşmış isimlerde başı ise bir dünya yıldızı çekiyor: Cristiano Ronaldo

Ronaldo karşılaşmalarda çıkardığı gol sesleri ve inanılmaz performansıyla bilinirken çıktığı tam tamına 58 karşılaşmada hat-trick yapmasıyla bir rekoru elinde bulunduruyor.

Bu yüzyılın listesinde bu hat-trick sayısını geçebilen bir futbolcu bulunmazken Ronaldo’yu Lionel Messi takip ediyor. Messi bu vakte kadar ter döktüğü karşılaşmalardan 55’inde hat-trick yapma başarısı göstererek ulaşılması zor bir rakama imza atıyor ve Ronaldo’yu bir adım geriden takip ediyor.

Listenin 3. Sırasını ise bir başka dünya yıldızı isim Luis Suarez takip ediyor. Sıralamada ilk 2 sırada yer alan isimler kadar olmasa da Suarez toplamda 29 maçta hat-trick yapma başarısı göstermiş bulunuyor.

Futbolcu Robert Lewandowski ise 26 karşılaşmada bu başarıyı göstermesi ile 4. Sırada kendisine yer bulurken yıldız isim Neymar ise 20 karşılaşmada bu başarıyı ortaya koyması ile sıralamada kendisine 5. Sırada yer buluyor.

Yıldız isimler Mario Gomez, Klaas-Jan Hunterlaar ve Sergio Agüero ise toplamda 18 karşılaşmada hat-trick başarısı göstererek sıralamada sırasıyla 6, 7. Ve 8. Sırada kendilerine yer buluyorlar.

Zlatan Ibrahimovic toplamda 17 maçta bu başarıyı göstererek 9. Sırada listede yer alırken Harry Kane ve Edinson Cavani ise 15 çetin karşılaşmada bu başarıyı göstererek 10. Ve 11. Sırada kendilerine yer buluyorlar ve ilk 11’in içinde yer alıyorlar.

Hat-Trick Yapanlar ve Rekor Maç Sayıları

Dünya yıldızlarını görmemizin mümkün olduğu listede rekor rakamlar havada uçuşuyor. İşte transfermarkt verilerine göre hat-trick yapan dev isimler ve yaptıkları maç sayılarının tam listesi…

 1. Cristino Ronaldo (58 maç)
 2. Lionel Messi (55 maç)
 3. Luis Suarez (29 maç)
 4. Robert Lewandowski (26 maç)
 5. Neymar (20 maç)
 6. Mario Gomez (18 maç)
 7. Klaas-Jan Hunterlaar (18 maç)
 8. Sergio Agüero (18 maç)
 9. Zlatan Ibrahimovic (17 maç)
 10. Harry Kane (15 maç)
 11. Edinson Cavani (15 maç)