2022 ve 2023 Basketbol Kurası

Süper Lig’de maç tarihleri belli oldu. Basketbol Süper Ligi’nin 2022 ve 2023 sezonu için kura çekimleri yapıldı. Basketbol Süper Lig’indeki maçların değişmez ve belirli tarihleri vardır, bu tarihler kararlaştırılmıştır. Fikstür, kura çekimiyle belirlendi. Kura çekimleri 2022 ve 2023 sezonu için yapılmış oldu.

Sezonun fikstür çekimlerinin gerçekleştirilmesinin ardından maçlar heyecanla beklenir oldu. Ligdeki ilk haftada Anadolu Efes ile Galatasaray Nef karşılaşması yapılacak. Müsabaka merakla bekleniliyor. Sinan Erdem Spor Salonu mekânında maçların kura çekimi yapılmıştır. Kura çekiminde Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yöneticileriyle kulübün yetkili isimleri de yer almıştır.

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Kura Çekimi

Türkiye Basketbol Federasyonu ve kura çekiminde belirlenen tarihler merak konusu oldu. Erkek Lig Direktörü Özgün Önver, kura çekiminde konuştu. 30 Ağustos Zafer Bayramı için kutlama mesajını dile getirip ardından Özgün Önver konuşmasına başladı. Geçen sezonda Avrupa kupaları için takımlarımızın başarılı sonuçlar almasından bahsetti. Önver, konuşmasına kazanılan kupalar hakkında bilgi vererek devam etti.

Anadolu Efes gene Euroleague şampiyonu oldu. Bahçeşehir Koleji FIBA Avrupa Kupası kazandı. Frutti Extra Bursa Eurocup’ta final oynama başarısını kazandı. Önver, verdiği bu bilgiler sonrasında konuşmasına devam etti. Mücadele edecek tüm takımlara Önver, başarılar diledi. 28 Eylül tarihinde basketbol sezonunu Cumhurbaşkanlığı Kupası ile açacağını söyleyen Önver, ilk maçların ise 30 Eylül’de başlayacağını belirtti.

2023 Basketbol Sezonu

2022 ve 2023 basketbol sezonu heyecanla bekleniliyor. Özgün Önver konuşma yaparak, açılışı yaptı. 30 Eylül günü ilk maçların başlayacağını konuşmasında söyleyen Önver, Avrupa Basketbol Şampiyonası’na da değindi. Avrupa Basketbol Şampiyonası mücadelesinde A Milli Takım oynayacak ve mücadele edecek, takıma başarılar diliyorum şeklinde konuşan Önver; konuşmasını bu sözlerle bitirdi.

Sezonda kura çekiminde, oynanacak maçlar da belirlenerek açıklandı. Anadolu Efes ile Galatasaray Nef oynayacak. Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Aliağa Petkim, Türk Telekom Darüşşafaka, Gaziantep Basket Frutti Extra Bursaspor, Fenerbahçe Beko Bahçeşehir Koleji, Tofaş Onvo Büyükçekmece Basketbol, Beşiktaş Konyaspor, Pınar Karşıyaka ve Manisa Büyükşehir Belediye Spor şeklinde oynanacak maçların adları, kurada kararlaştırılmıştır.